اعزام تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر به مناطق زلزله‌زده افغانستان

اعزام تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر به مناطق زلزله‌زده افغانستانبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به این که شنبه ۱۵ مهرماه، ساعت ۱۰:۱۱ به وقت تهران اولین زمین لرزه به بزرگی ۶.۳ ریشتر در عمق هفت کیلومتری زمین، شمال غرب شهر هرات در کشور افغانستان را لرزاند، گفت: به دلیل احساس زمین‌لرزه در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، تیم‌های عملیاتی برای ارزیابی به روستاهای مرزی اعزام شدند که خوشبختانه زمین‌لرزه در ایران بدون خسارت مالی و جانی بوده است.

وی با تشریح دیگر اقداماتی که در زلزله افغانستان انجام شده، ادامه داد: پس از وقوع زلزله به استان‌های مرزی اطلاع‎ رسانی شد و حوادث احتمالی به دلیل نزدیکی کانون زمین‌لرزه به مرزهای ایران و احساس زمین‌لرزه در کشور ایران، پیگیری شد. رصد و پیگیری ابعاد مختلف حادثه ازطریق منابع مختلف خبری توسط مرکز EOC سازمان، پیگیری حادثه از طریق مرکز EOC خراسان رضوی و تعامل و تبادل اطلاعات با جمعیت هلال‌احمر شهر هرات در خصوص خسارات احتمالی زلزله، اعلام آماده‌باش به تیم‌های عملیاتی استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی وخراسان شمالی برای اعزام از طریق زمینی، اعلام آماده‌باش تیم واکنش سریع سازمان و استان‌های قم و قزوین برای اعزام هوایی از دیگر اقداماتی است که انجام شده است.

وی افزود: امروز ۵۰ امدادگر، در قالب ۱۰ تیم عملیاتی از استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی و سازمان امدادونجات به افغانستان اعزام شدند. محموله امدادی شامل ۵۰۰ دستگاه چادر امدادی، هزار تخته موکت، چهار هزار تخته پتو، ۵۰۰ ست ظروف، ۵۰۰ بسته غذایی ۱۰روزه) به همراه تجهیزات جست‌وجو و نجات، زنده‌یاب و تیم‌های آنست از خراسان رضوی به افغانستان انتقال پیدا کرد. لجستیک به کارگیری شده شامل سه دستگاه وانت آنست، شش دستگاه وانت کمک‌دار، سه دستگاه آمبولانس و پنج دستگاه خودروی سنگین، به افغانستان اعزام شد.

از روز گذشته چندین پس لرزه در افغانستان به وقوع پیوست و در نهایت در ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه به وقت تهران زمین لرزه اصلی با بزرگای ۶.۵ ریشتر، در عمق ۲۱ کیلومتری زمین، در منطقه زنده جان شهر هرات رخ داد.

انتهای پیام

The post اعزام تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر به مناطق زلزله‌زده افغانستان Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment