سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی؛ مأمنی امن برای تمام دانشجویان دغدغه‌مند

سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، مأمنی امن برای تمام دانشجویان دغدغه‌مندبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان دانشجویان ایران؛ احمد نادری، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به مناسبت فرارسیدن 15 مهرماه، بیست و پنجمین سالگرد تشکیل سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی پیامی منتشر کرد. متن پیام به این شرح است:

بسمه تعالی

25 سال همراهی و همگامی با دانشجویان و تلاش برای ایجاد تغییر و تحول در دانشگاه منبعث از کلام قدسی امام راحل عظیم الشأن(ره) است که فرمودند: «دانشگاه مبدأ همۀ تحولات است و از دانشگاه سعادت یک ملت سرچشمه می گیرد». حیات سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی که اکنون به جوانی بالغ و بالنده تبدیل شده است، مرهون حرکت مداوم در خط امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است و امید است که این حرکت، با شور، اشتیاق و با روحیه‌ای جهادی و انقلابی تداوم پیدا کند.

گام برداشتن استوار در مسیر نشر و ترویج اندیشه‌های امامین انقلاب، بسط فرهنگ گفت‌وگو و آزاداندیشی در دانشگاه‌ها، زنده نگه داشتن مفهوم دفاع مقدس، تلاش برای محرومیت زدایی و عدالت طلبی در کشورمان گوشه‌ای از تلاش‌های بی‌پایان جهادگران این عرصه است.

مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر ضرورت اهمیت جوانان به عنوان محور تحقق نظام پیشرفته، اسلامی تأکید کرده و بیان فرموده‌اند: «اندیشمندان جوان، فعالان جوان در همه میدان‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و بین‌المللی و نیز در عرصه‌های دین و اخلاق و معنویت و عدالت باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیت دهند، از تجربه‌ها و عبرت‌های گذشته بهره گیرند نگاه انقلابی و روحیه انقلابی و عمل جهادی را به کار ببندند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته اسلامی بسازند.» از این رو، سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی همواره تلاش کرده است مأمنی امن برای تمام دانشجویان دغدغه‌مند باشد که در فضایی، سالم، انقلابی و مملو از معنویت با روحیه جهادی به فعالیت بپردازند و با مشارکت موثر در فعالیت‌های فرهنگی کشور، ضمن پرورش خود، مقدمات ظهور تمدن نوین اسلامی را نیز فراهم سازند.

اینجانب از تمامی کسانی که در این ۲۵ سال در رشد و گسترش این نهاد سهم داشته و برای بلندتر شدن دیوار حکمت فرهنگ دانشجویی جهاد کرده‌اند صمیمانه تشکر می‌کنم. در پایان، سالروز تأسیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی را به تمام جهادگران عرصه علم و فرهنگ، اصحاب دانشگاه و بالاخص به اعضای پرتلاش سازمان دانشجویان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و آرزو دارم که این نهاد در ادامه حیات خود به افتخاراتی بیش از پیش دست پیدا کرده و سازمان‌های فرهنگی دیگر نیز از این الگوی شاخص کار فرهنگی-انقلابی پیروی کنند.

انتهای پیام

The post سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی؛ مأمنی امن برای تمام دانشجویان دغدغه‌مند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment