نمایش آثار هنرمندان معلول ایران و 11 کشور در جشنواره همام

نمایش آثار هنرمندان معلول ایران و 11 کشور جهان در جشنواره هماممحمدرضا مشهدی، دبیر کل جشنواره هنری همام (ویژه معلولان) در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به اینکه این جشنواره امسال برای اولین بار به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود، گفت: داوری آثار داخلی و بین‌المللی به پایان رسیده و 11 آبان ماه افتتاحیه جشنواره همام برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه نیز پس از برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده طی 18 آبان‌ماه در برج میلاد برگزار خواهد شد.

وی محل نمایش آثار برگزیده معلولان را فرهنگستان هنر اعلام کرد و گفت: هنرمندان 27 استان کشور آثار خود را به این جشنواره ارسال کرده‌اند و آثار هزار و 300 هنرمند به بخش داوری جشنواره راه‌ پیدا کرده‌ است. همچنین آثاری از معلولان 11 کشور جهان از جمله اردن، بنگلادش، هند، مالزی، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، مجارستان، عمان، امارات و … به این جشنواره ارسال شده است.

مشهدی ادامه داد: امسال بخش‌ صنایع دستی و هنرهای سنتی به جشنواره اضافه شده یعنی در سه رشته تمامی شاخه‌های هنرهای تجسمی، بخش موسیقی و بخش صنایع دستی و هنرهای سنتی آثار دریافت کرده‌ایم و در هر رشته اساتید برجسته به داوری آثار پرداخته‌اند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره امسال در سه بخش رقابتی، غیررقابتی و کودک و نوجوان برگزار می‌شود، اعلام کرد: حدود 400 نفر به بخش رقابتی راه پیدا کرده‌اند. 600 اثر به بخش غیررقابتی راه پیدا کرده‌اند؛ این آثار دارای کیفیت بالایی هستند اما چون چهارچوب‌های شورای عالی سیاست‌گذاری جشنواره را رعایت نکرده‌اند به بخش غیر رقابتی راه پیدا کرده‌اند به نمایش در خواهند آمد. در بخش کودک و نوجوان نیز از استان‌های مختلف کشور حدود 200 اثر دریافت کرده‌ایم و با توجه به اینکه فضای نمایشگاه نسبت به سال قبل دو و نیم برابر افزایش یافته آثار بیشتری از معلولان به نمایش گذاشته می‌شود.

انتهای پیام

The post نمایش آثار هنرمندان معلول ایران و 11 کشور در جشنواره همام Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment