گردهمایی گروه‌های سرود ایرانی در کربلا و اجرای قطعه «حبیبی شکرا»

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگی شهرداری تهران، مصطفی زیبایی‌نژاد، مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران از اعزام ۱۵ گروه سرود به پیاده‌روی اربعین و آغاز پویش «حبیبی شکراً» خبر داد.

زیبایی‌نژاد گفت: امسال ستاد اربعین شهرداری تهران با همکاری اداره‌کل فرهنگی و حوزه هنری در یکی از ویژه برنامه‌های اربعینی خود تصمیم به اعزام گروه‌های سرود نوجوانان به کربلا و اجرای سرود در پیاده‌روی اربعین گرفت. این گروه‌ها در مناطق مختلف به اجرای سرود «حبیبی شکراً» می‌پردازند تا حال و هوای معنوی این سفر زیارتی با اجرای برنامه‌های فرهنگی ـ هنری نیز آمیخته شود.

وی با اشاره به قطعه سرود «حبیبی شکراً» گفت: این سرود برای نخستین بار در اجتماع اربعینی‌ها که جمعه در میدان آزادی برگزار شد، رونمایی و اجرا شد و بازتا‌ب‌های خوبی از سوی مخاطبان گرفت. اکنون در آستانه اربعین حسینی و راهپیمایی میلیونی اربعین، این قطعه سرود توسط ۱۵ گروه متشکل از نوجوانان در سراسر مسیر حرکت زائران اجرا می‌شود.

وی از اجرای این گروه‌ها در پنج نقطه مهم پیاده‌روی اربعین خبر داد و گفت: این گروه‌های سرود امروز چهارشنبه، هشتم شهریورماه در نجف اجرا می‌کنند و پس از آن نیز در شهر‌های مختلفی از جمله کربلا، کوفه، کاظمین و مسیر پیاده‌روی روی صحنه می‌روند. این اجرا‌ها تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت و پس از آن، همه گروه‌ها در شهر کربلا مستقر شده تا اجرای ۱۵۰ نفره همزمان با اربعین حسینی توسط این نوجوانان انجام شود. این اجرای ۱۵۰ نفره، صحنه متفاوتی از عمق ارادت و علاقه ایرانیان به امام حسین (ع) را به تصویر خواهد کشید.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران در پایان گفت: برنامه‌های فرهنگی ـ هنری تدارک دیده شده در نقاط ذکر شده از نماز مغرب و عشا آغاز شده و تا پاسی از شب ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

The post گردهمایی گروه‌های سرود ایرانی در کربلا و اجرای قطعه «حبیبی شکرا» Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *