احتمال وزش باد شدید و ورود گرد و غبار به تهران

احتمال وزش باد شدید و ورود گردوغبار به استان تهرانبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حامد یزدی‌مهر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به صدور هشدار سطح زرد اداره کل مدیریت بحران طی روزهای گذشته مبنی بر خیزش گرد و غبار و نفوذ توده گرد و خاک، از تشکیل دومین جلسه کارگروه مدیریت شرایط اضطرار وقوع پدیده گرد و غبار سال ۱۴۰۲ در استان تهران خبرداد.

یزدی‌مهر با بیان اینکه این کارگروه در حوزه مدیریت گرد و غبار فعالیت می‌کند و با کارگروه اضطرار آلودگی هوا که در حوزه مدیریت آلایندگی صنایع فعال است، تفاوت دارد، گفت: باید در نظر داشت که منشأ آلودگی که در حال حاضر وجود دارد، ارتباطی با صنایع و آلایندگی‌های صنعتی ندارد، منشأ آلودگی‌های فعلی کاملاً طبیعی است و این موضوع به بحران‌های طبیعی باز می‌گردد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ادامه داد: با توجه به اینکه سلامت مردم در اولویت است و طبق تکالیف قانونی در حوزه پدیده گرد و غبار اداره کل مدیریت بحران مکلف به برگزاری این جلسات است، باید موضوعات اطلاع‌رسانی و آموزش‌های لازم هنگام وقوع گرد و غبار به مردم ارائه شود تا شاهد کاهش صدمات و آسیب‌های این پدیده باشیم.

وی گفت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از روز گذشته تا صبح روز پنجشنبه نهم شهریور احتمال وزش باد شدید و ورود گرد و غبار از استان‌های هم جوار به استان تهران وجود دارد، بر این اساس شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم‌بود و این رخداد مستلزم آن است که ملاحظاتی تعیین شود و در این کارگروه مقرر شد فعالیت تمام معادن شن و ماسه استان تهران طی این بازه زمانی ممنوع شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با تاکید بر همکاری و اقدام دستگاه‌های عضو کارگروه بر اساس شیوه نامه مدیریت گرد و غبار افزود: بر اساس مصوبه دیگر در این جلسه فعالیت‌های ساختمانی و راهسازی که منجر به آلودگی هوا می‌شود تا روز پنج شنبه نهم شهریور ماه ممنوع خواهدبود.

یزدی‌مهر بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شرایط گرد و غبار توسط مردم تاکید کرد و گفت: باید در نظر داشت که عدم رعایت نکات مورد هشدار و توصیه شده در بلندمدت ممکن است برای کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و تنفسی مشکلاتی ایجاد شود لذا باید خود مراقبتی جدی گرفته شود.

انتهای پیام

The post احتمال وزش باد شدید و ورود گرد و غبار به تهران Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment