هزینه بستری بیش از 30 میلیون ایرانی رایگان می‌شود

هزینه بستری بیش از 30 میلیون ایرانی رایگان می‌شودبه گزارش ایکنا به نقل از وبدا، سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری همایش دو روزه معاونین درمان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، هدف از برگزاری این همایش را ارتقای خدمات درمانی به عموم مردم عنوان‌کرد.

وی تأکید کرد: رویکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت درمان، عدالت و تعالی نظام سلامت است.

کریمی جوانی جمعیت، درمان زوجین نابارور، ارائه تسهیلات به زوجین در این خصوص و راه‌اندازی مراکز ناباروری سطح 2 و 3 را از جمله موارد بحث شده در همایش معاونین درمان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی عنوان و اظهار کرد: با توجه به اینکه آبان ماه آخرین مهلت برای راه‌اندازی مراکز ناباروری است، دانشگاه‌ها به سرعت این مراکز را راه اندازی کردند و اکنون بالای 50 مرکز سطح 2 ناباروری راه‌اندازی شده و مراکز ناباروری سطح 3 نیز در همه مراکز استان‌های کشور دایر است و در استان بوشهر نیز به زودی راه‌اندازی می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد بسته‌های بیماران خاص و صعب‌العلاج نیز گفت: اعتبارات این صندوق از پنج هزار میلیارد تومان به هفت هزار میلیارد تومان افزایش داشته و 100 نوع بیماری را نیز پوشش می‌دهد و در این همایش درباره اینکه بیماران چگونه در سیستم اطلاعات بیمارستان ثبت درخواست کنند و پرداخت‌ها چگونه انجام شود، تبادل نظر صورت گرفت.

وی بسته حفاظت مالی را نیز از جمله محورهای بحث شده در نخستین روز از همایش معاونین درمان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی برشمرد و تصریح کرد: این بسته به منظور کاهش پرداخت از جیب بیماران است که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ابلاغیه‌ای همه را مکلف کردند که هزینه بستری بیش از 30 میلیون هموطن ایرانی رایگان باشد؛ البته طی این ابلاغیه بستری بیمارانی که در چهارچوب نظام ارجاع صورت می‌گیرد رایگان خواهدبود.

کریمی با بیان اینکه بنا داریم تخت‌های توانبخشی را از 80 به بیش از 800 تخت افزایش دهیم، گفت: این موضوع در این همایش مورد بررسی و گفت‌وگو قرارگرفت.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گردشگری سلامت را نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این همایش برشمرد و اظهار کرد: درآمد فعلی ما از گردشگری سلامت یک میلیارد دلار بوده که می‌توانیم این درآمد را به پنج تا شش میلیارد دلار برسانیم و اکنون 270 مرکز دارای گردشگری سلامت وجوددارد.

کریمی ادامه‌داد: ارتقای خدمات اورژانس، نظارت بر مراکز درمانی، بسته مقیمی، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، نظام ارجاع و پزشک خانواده نیز در این همایش مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

The post هزینه بستری بیش از 30 میلیون ایرانی رایگان می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment