اعلام آمادگی 67 موکب درمانی اربعین برای کمک به غزه

اعلام آمادگی 67 موکب درمانی اربعین برای کمک به مردم غزهمهدی قاسمی، رئیس مرکز مطالعات اربعین در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به اینکه این مرکز یک مجموعه مردمی است و بدون وابستگی دولتی در حال فعالیت در حوزه اربعین است، گفت: برای حمایت از مردم غزه کمپینی راه‌اندازی کرده‌ و طی فراخوانی از موکب‌های درمانی که آمادگی خدمت رسانی به آسیب‌دیدگان غزه را دارند دعوت کردیم تا اعلام آمادگی کنند.

وی گفت: تاکنون 67 موکب درمانی و تعداد زیادی از موکب‌های خدماتی و پشتیبانی اعلام آمادگی کرده‌اند. با پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر نیز مذاکراتی انجام شده است تا در صورت مهیا شدن امکان اعزام، این موکب‌ها برای خدمت‌رسانی به مرز مصر و اردن اعزام شوند.

قاسمی با اشاره به اینکه حدود 800 نفر از کادر درمان نیز برای خدمت‌رسانی به مردم غزه اعلام آمادگی کرده‌‌اند، گفت: به دنبال این هستیم که تجمعاتی در مرز عراق و اردن نیز داشته باشیم.

رئیس مرکز مطالعات اربعین افزود: برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای مردم مظلوم غزه موکب‌ها ظرفیت بالایی دارند چراکه مورد اعتماد مردم هستند و می‌توانند نقطه کانونی برای جمع‌آوری اقلام مردمی باشند تا پس از جمع‌آوری از طریق هلال احمر به صورت رسمی برای مردم مظلوم غزه ارسال شود.

وی اظهار کرد: موکب‌های اربعین از سال 96 نقش محوری در کمک به آسیب‌دیدگان بحران‌ها و بلایای طبیعی داشتند و این هنر شهید سلیمانی بود که مواکب را پای کار آورد. از زمان وقوع سیل خوزستان بنا به دعوت سردار سلیمانی، مواکب پای کار کمک به آسیب‌دیدگان آمده‌اند و در کرونا و سایر حوادث نیز پای کار مردم ماندند.

قاسمی اظهار کرد: از آنجایی که جمعیت مراجعه کننده به مواکب جمعیت عام‌تری است، تجهیزات و امکانات کمپینی بهتری دارند و تجربه خیلی بالایی نیز دارند، برای کمک به مردم غزه نیز می‌توان از ظرفیت مواکب استفاده کرد.

مواکب برای شرکت در این فراخوان می‌توانند به لینک https://survey.porsline.ir/s/DAB3QpyQ مراجعه کنند.

انتهای پیام

The post اعلام آمادگی 67 موکب درمانی اربعین برای کمک به غزه Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment