قراردادهای عمره به زودی منعقد می‌شود

قراردادهای عمره به زودی منعقد می‌شودبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت برگزارشد، سید عباس حسینی، رئیس و حمید رهبری‌فر، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت از بحث‌ها و مذاکرات انجام شده در جلسه اخیر شورای عالی حج  گزارش دادند.

رئیس سازمان حج و زیارت در این نشست، با اشاره به مذاکرات انجام شده در شورای عالی حج در خصوص سفرهای زیارتی، گفت: نمایندگان کمیته‌های سازمان حج و زیارت جهت انعقاد قرارداد در حوزه‌های مختلف به زودی به کشور میزبان اعزام می‌شوند.

رئیس کل بانک مرکزی قول داد که برای شروع سفرهای عمره بخشی از ارز مورد نیاز این سفرها را اختصاص دهد. درمورد هزینه بلیت هواپیما نیز قرارشد رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نرخ تمام شده را با سود معقول اعلام کند و بر اساس آن قرارداد با شرکت‌های هواپیمایی منعقد خواهدشد. 

وی همچنین از نتایج برگزاری جلسات قیمت گذاری سفرهای عمره گزارش داد و گفت: با اعلام نهایی نرخ ارز و هواپیمایی و کارشناسی‌های انجام شده در خصوص انعقاد قرارداد در حوزه‌های مختلف می‌توان روند ثبت نام و زمانبندی برای اعزام زائران به کشور میزبان را عملیاتی کرد.

سرپرست حجاج ایرانی نیز با اشاره به اینکه مردم به هنگام ثبت نام برای سفرهای حج و عمره در واقع بخشی ازهزینه سفر خود را پرداخته‌اند، تصریح کرد: مسئولان نظام در زمان تصمیم گیری در خصوص نرخ ارز باید درباره این مهم تدبیر کنند و به نحوی عمل شود که حقوق زائر در صف انتظار نیز حفظ شود.

در ادامه این جلسه حسین اسماعیلی، مدیر دفتر نظارت و بازرسی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در مورد ساختار نیروی انسانی در آشپزخانه‌های مرکزی در حج 1402 گزارش داد و گفت: مقایسه نشان می‌دهد که تعداد عوامل در آشپزخانه‌های مرکزی مکه و مدینه در حج امسال نسبت به سال 1398 چهل و چهار نفر کاهش و سرانه نسبت خادم به زائر نیز از 263 نفر به 304 نفر افزایش یافته است و این اتفاق با رعایت شاخص‌های مهم و تأثیرگذار در کیفیت ارائه خدمات صورت گرفته است.

بر پایه این گزارش، در ابتدای این نشست نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، ضمن تبریک ولادت امام عسکری(ع) با اشاره به همراهی آمریکا با رژیم جنایتکار اسرائیل در کشتار مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه و ایستادن در کنار جلادها، اظهارکرد: همه آزادگان جهان از آنچه نسبت به مردم بی‌دفاع فلسطین رخ می‌دهد آزرده خاطر هستند و مسلمان و غیرمسلمان از این جنایت‌ها ناراحتند و از آن ابراز انزجار می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص غیرقابل ترمیم بودن شکست عملیات طوفان الاقصی، افزود: دنیاپرستان و دنیا خواهان که فکر می‌کنند ماندگار خواهندماند، بدانند که به پاسخگویی درمورد جنایات و اعمال زشتشان نزدیکتر شده‌اند و نمی‌توانند این جام شکسته و آبروی رفته را ترمیم کنند.

انتهای پیام

The post قراردادهای عمره به زودی منعقد می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment