اضافه شدن ۲۳ هزار مبلّغ دینی به سامانه شمع

سامانه شمعبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام مصطفی طالبی، مسئول سامانه شمع كه برای پاسخ‌دهی بهتر به مهمترین نیاز‌های تبلیغی کشور راه‌اندازی شده است، در تشریح آمار این سامانه گفت: در نیمه اول امسال ۲۳ هزار و ۲۵۰ مبلغ فعالیت خود را در این سامانه آغاز کردند که ۱۱ هزار و ۹۳۰ نفر آن در بهار و ۱۱ و ۳۲۰ نفر آن در تابستان به سامانه اضافه شدند.

وی افزود: در نیمه ابتدایی سال جاری، دو هزار و ۴۲۵ تقاضای مبلغ در سامانه شمع به ثبت رسیده است که از این تعداد هزار و ۲۹۴ مورد در بهار و هزار و ۱۳۱ مورد آن در تابستان انجام شده است. استان‌های فارس و خراسان رضوی، فعال‌ترین مبلغین را در این سامانه دارند.  

حجت‌الاسلام طالبی در تشریح عملکرد مبلغین این سامانه اظهار کرد: هر مبلغ در شش ماه اول سال به طول متوسط ۱۲۰ و به طور فصلی، ۶۰ روز فعالیت تبلیغی داشته است.

وی با اشاره به میزان گزارش عملکرد‌های ثبت شده در سامانه شمع گفت: از ابتدای تاسیس سامانه شمع تاکنون ۵۸۹ هزار و ۵۲۰ مورد گزارش عملکرد در سامانه ثبت شده که از این تعداد ۲۱۱ هزار و ۴۴۵ مورد آن مربوط به شش ماه ابتدای امسال است؛ در این آمار ۶۱ هزار و ۲۹۵ مورد مربوط به فصل بهار بوده و ۱۵۰ هزار و ۱۵۰ مورد آن در تابستان ارائه شده است.

فعالیت‌های بانوان در شمع

مسئول سامانه شمع درباره فعالیت مبلغین خانم در این سامانه از حضور ۲۳ هزار و ۹۹۰ مبلغ خانم در این سامانه خبر داد و اظهار کرد: بانوان استان‌های فارس، اصفهان و خراسان رضوی به ترتیب فعال‌ترین مبلغین خانم در سطح کشور هستند. در نیمه اول سال جاری ۴۳ هزار و ۴۰ گزارش توسط بانوان مبلغ به ثبت رسیده است که از این بین ۱۲ هزار و ۱۸۰ گزارش مربوط به بهار و ۳۰ هزار و ۸۶۰ گزارش مربوط به فصل تابستان است.

طالبی در پایان با اشاره به فعالیت‌های مبلغین در حوزه کودک و نوجوان، گفت: در حوزه کودک و نوجوان اقدامات خوبی صورت گرفته است و فعالیت‌هایی به صورت اختصاصی در حال انجام است که از بین آمار مبلغین ذکر شده، هزار و ۲۰ مبلغ تخصصی در حوزه کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند.

یادآوری می‌شود، شمع تنها سامانه رسمی و دولتی است که در سازمان تبلیغات اسلامی، ساماندهی امور تبلیغی کشور را دنبال می‌کند. مخاطب این سامانه مردم و سخنرانان مذهبی هستند. سخنرانان با ثبت نام در این سامانه و پس از تائید هویت تبلیغیشان می‌توانند اطلاعات و توانمندی‌های خود را برای دیگران به نمایش بگذارند. از طرف دیگر مسئولان فرهنگی و میزبانان مجالس مذهبی نیز می‌توانند به سادگی برای مجالس خود از این سخنرانان دعوت کنند. سامانه شمع علاوه بر تسهیل‌گری و کمک به جریان دعوت از سخنرانان مجالس مذهبی کشور، تحلیل و رصد عرصه‌های تبلیغی را نیز عهده‌دار است.

انتهای پیام

The post اضافه شدن ۲۳ هزار مبلّغ دینی به سامانه شمع Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment