موفقیت طرح آرمان در جذب جوانان از مدرسه به مسجد

نشست مرکز رسیدگی به امور مساجدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد، نشست هم‌افزایی طرح شهید آرمان با امور مساجد امروز، هشتم آبان‌ماه با حضور حجت‌الاسلام شیرنژاد، رئیس مرکز فعالیت‌های دینی و حجت‌الاسلام حسین محمدابراهیم، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در مجتمع ایوان ری برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه، حجت‌الاسلام شیرنژاد، رئیس مرکز فعالیت‌های دینی با تبیین فعالیت‌های انجام شده طرح آرمان در مساجد منتخب تهران گفت: مدیریت شهری در دوره جدید مسجدمحوری در محله را سرلوحه کار خود قرار داده است و تمام تلاش خود را می‌کند تا این امر در محلات شهر تهران محقق شود. 

همچنین، در ادامه، حجت‌الاسلام حسین محمدابراهیم، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد نیز با تقدیر از اقدامات مرکز فعالیت‌های دینی و ستاد طرح شهید آرمان بیان کرد: این حرکتی که در دوره مدیریت شهردار جدید تهران آغاز شده، بستری برای نقش‌آفرینی و کنشگری مساجد در محلات فراهم کرده است. 

وی افزود: برکت نام شهید مدافع ولایت آرمان علی‌وردی که بر روی طرح نهاده شده، باعث توفیق روزافزون این طرح در شهر تهران می‌شود. 

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان اینکه اولویت کار فرهنگی در مساجد با قشر نوجوان است، اظهار کرد: طرح آرمان در جذب جوانان و نوجوانان از مدرسه به مسجد موفق بوده است.

حجت‌الاسلام ابراهیم ادامه داد: اگر توانستیم میانگین سنی در مساجد را تغییر دهیم و مساجد را مملو از جوانان کنیم، به موفقیت رسیده‌ایم.  

وی، هم‌افزایی طرح آرمان با امور مساجد را فرصتی برای تحول مساجد دانست و گفت: در دوره جدید شاهد هم‌افزایی شهرداری با مساجد هستیم و ما می‌توانیم در امور مساجد از ظرفیت‌های ستاد طرح آرمان استفاده کنیم. 

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان اینکه مسجد باید در رأس امور محله قرار گیرد، تصریح کرد: محلاتی که دارای مسجد نیستند باید مسجددار شوند. همچنین، مساجد دیگر نیز باید فعال‌تر شوند.

انتهای پیام

The post موفقیت طرح آرمان در جذب جوانان از مدرسه به مسجد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment