بیمه و بازار فروش؛ دو مطالبه معلولان از رئیس مجلس در جشنواره همام

محمد باقر قالیباف، رئیس مجلسبه گزارش خبرنگار ایکنا، در سومین روز از برگزاری نمایشگاه جشنواره همام ویژه آثار هنری معلولان کشور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس با حضور در فرهنگستان هنر از آثار هنرمندان توانیاب کشور بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات جامعه هنرمندان معلول قرار گرفت.

در حاشیه این بازدید، رئیس مجلس در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه به همت زنان و مردان ایران اسلامی که مددجو هستند و این ظرفیت‌های هنری را دارند، برگزار می‌شود.

وی ضمن تشکر از افرادی که این نمایشگاه را در این شرایط سخت به صورت کاملاً مردمی برگزار می‌کنند، گفت: ویژگی مهم این کار مردمی بودن است و همیشه تأکید ما بر این است که اگر کارها را به مردم واگذار کنیم و مردم خودشان حضور داشته باشند، بسیاری از مشکلات را می‌توانند رفع کنند که این نمایشگاه نمونه‌ای از همین مسئله است.

قالیباف با تأکید بر اینکه حضور و فعالیت مردم در زمینه حمایت از معلولان به این معنی نیست که مسئولان نسبت به حمایت از معلولان بی‌توجه باشند، عنوان کرد: در دور دوم این جشنواره به دلیل اینکه در دوران کرونا بود، نتوانستم شرکت کنم اما امسال که آمدم، موضوع بازار فروش تولیدات فرهنگی و بحث مربوط به بیمه تأمین اجتماعی معلولان از چالش‌های جدی جامعه معلولان بود که مطرح شد و همه تلاش ما این خواهد بود تا زمان چهارمین دوره این جشنواره، این دو موضوع حل شود.

وی تصریح کرد: معلولان هنرمند نشان دادند هیچ چیز مانع تبلور توانمندی‌های آن‌ها نیست و در اینجا شاهد هستیم که علی‌رغم شرایط سخت جسمانی چه آثار هنری شاخصی تولید می‌کنند و خانواده‌های آن‌ها چه قدر از این هنرمندان حمایت می‌کنند؛ با این همه توانمندی معلولان، تکلیف ما مسئولان در حمایت از آن‌ها روشن است.

یادآور می‌شود، سومین دوره از جشنواره همام با نمایش ۸۰۰ اثر هنری معلولان ایران و ۱۱ کشور جهان از جمله هنرمندان کشورهای اردن، بنگلادش، هند، مالزی، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، مجارستان، عمان، امارات و … تا ۱۷ آبان در فرهنگستان هنر در حال برگزاری است که علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید و خرید آثار به این نمایشگاه مراجعه کنند.

انتهای پیام

The post بیمه و بازار فروش؛ دو مطالبه معلولان از رئیس مجلس در جشنواره همام Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment