هوش مصنوعی و خلاقیت‌های انسانی بررسی می‌شود

هوش مصنوعی و خلاقیت‌های انسانی بررسی می‌شودبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی اندیشکده علم الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت؛ نشست تخصصی «هوش مصنوعی و خلاقیت‌های انسانی» به همت اندیشکده علم الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به صورت مجازی و حضوری، ۱۸ آبان ماه برگزار می‌شود.

این نشست نیم روزه که با حضور جمعی از صاحب‌نظران به میزبانی اندیشکده علم الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار می‌شود. در قالب شش سخنرانی و بحث و تبادل نظر درباره هوش مصنوعی از سوی حاضران ارائه خواهد شد.

شرکت در این نشست از طریق فضای مجازی برای عموم علاقه‌مندان آزاد است. دوستداران این مباحث می‌توانند به صورت برخط از طریق نشانی event.olgou.ir در نشست شرکت کرده و از مطالب مطرح شده بهره‌مند شوند.

در این نشست نیم روزه صادق واعظ‌زاده، استاد دانشگاه تهران و رئیس شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با عنوان «چیرگی هوش مصنوعی بر انسان: امکان یا امتناع، مخاطرات و ملاحظات» سخن خواهد گفت.

دومین سخنران این نشست غلامرضا اعوانی، استاد دانشگاه شهید بهشتی و عضو پیوسته فرهنگستان علوم است که با موضوع «هوش مصنوعی یا عقل تکوینی از دیدگاه حکمت الهی» در جمع اندیشمندان مطالبی را ارائه خواهد کرد.

دیگر سخنران این نشست حمیدرضا ربیعی، استاد دانشگاه صنعتی شریف و مؤسس و رئیس مرکز تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است که با موضوع «هوش مصنوعی انسان محور: اخلاقی و قابل اعتماد» سخنرانی خواهد کرد.

در بخش دوم این نشست علمی، حجت‌الاسلام سعیدرضا عاملی؛ استاد و رئیس دانشکده جهان دانشگاه تهران و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی‌ تحت عنوان «الگوی اسلامی ایرانی مولد با بهره‌گیری از هوش مصنوعی فازی مولد: روندها و فرایندهای نظام‌مند» مطالبی را ارائه خواهد داد.

در ادامه این نشست سیدمحمود تارا، استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد به‌ موضوع «ترکیب خلاقیت، فناوری و نوآوری در نسل جدید خدمات پزشکی و سلامت با کمک هوش مولد» پرداخته و این موضوع را به بحث خواهد گذاشت، سپس جواد حاتمی، استاد دانشگاه تهران به عنوان آخرین سخنران علمی نشست به موضوع «ذهن انسان در دنیای هوشمند، مجازی و شبکه‌ای» می پردازد.

در پایان هر سخنرانی فرصتی در نظر گرفته خواهد شد تا اندیشمندانی که حضوری با این نشست مشارکت کرده‌اند، سؤالات و نظرات خویش را مطرح کنند و سخنرانان پاسخ مقتضی را ارائه دهند.

براساس اعلام مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، در ابتدای این نشست علمی هادی اکبرزاده؛ عضو شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و رئیس اندیشکده علم الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با توضیحاتی هدف از برگزاری این نشست را ارائه می‌کند و علی‌اکبر موسوی موحدی؛ استاد ممتاز دانشگاه تهران و رئیس قطب علمی بیوترمودینامیک اداره نشست را به عهده خواهد داشت.

انتهای پیام

The post هوش مصنوعی و خلاقیت‌های انسانی بررسی می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment