سعادت مسلمانان از راه جهاد می‌گذرد

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ، گردهمایی بزرگ چهار هزار و ۵۰۰ نفری ائمه جماعت و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج پایتخت با عنوان «زمزمه محبت» امروز، ۱۱ آبان‌ با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه تهران بزرگ و بسیجیان پایتخت در مصلای تهران برگزار شد.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم علیزاده، مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه تهران بزرگ در این مراسم اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با مسجد پویا، انقلابی و جهادی محقق می‌شود؛ این مسجد باید ارکان انقلابی با دو پایه اثربخش امام جماعت و پایگاه بسیج داشته باشد.
 

 وی ادامه داد: پایگاه مقاومت بسیج تجلی انسجام نوجوانان و جوانان در جهت انجام امورات و ارزش‌های انقلاب است و امروز شاهد جلوه همدلی بیش از پیش ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه‌های بسیج تحت عنوان زمزمه محبت هستیم.  

علیزاده در پایان اظهار کرد: یقینا امام جماعت و پایگاه‌های بسیج محلات نقش پررنگی در تحقق‌بخشی محلات اسلامی پایتخت دارند.

سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این مراسم گفت: هرکسی که بخواهد بر جهان تسلط پیدا کند، باید بر جهان اسلام، خاصه بر خلیج فارس و اطراف آن مسلط شود. این منطق سیاسی غرب را برای مداخله، حضور و به دست گرفتن سرنوشت سیاسی مسلمانان شکل می‌داد.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: در ادبیات سیاسی قبل از انقلاب، قبل از اینکه رخسار امام (ره) در عرصه سیاست جهانی نور خدا را متجلی کند، مفهومی به نام جهان اسلام وجود نداشت. اندیشه و انقلاب امام (ره) و مجاهدت‌های رهبری عظیم‌الشأنمان، مفهوم جهان اسلام را در جغرافیای سیاسی عالم جایگزین کرد و آن را به عنوان ضلع جدیدی از یک قدرت نوظهور با دامنه‌های جهانی از حیث تأثیر، نشان داد.

وی تأکید کرد: آن‌ها (آمریکا و انگلیس) در هر نقطه مهم، یک سر پل خونین و خطرناک را همانند یک شیء خارجی در پیکره اسلام جای دادند. وجود صهیونیزم در شرق مدیترانه، یعنی فرو بردن یک خنجر خونین در پهلوی جهان اسلام. یک سر پل خطرناک برای غرب و خصوصاً آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان که می‌خواستند با حضور نظامی در جهان اسلام، یک اهرم تنظیم و کنترل سیاست‌های خونبار خود را بسازند که شما طی این تاریخ کوتاه، تأثیرات این خنجر خونی را بر پیکر جهان اسلام دیده‌اید. امروز، همین لحظه، در حال مشاهده این واقعیت دردناک هستیم.

سلامی یادآور شد: حدود ۷۵ سال پیش که بالفور، وزیر خارجه وقت انگلیس، تشکیل یک دولت یهود را اعلام کرد، این‌ها از هر نقطه‌ای از عالم جمع شدند و سرزمین فلسطینی‌ها را غصب کردند. جوخه‌های ترور ارتش «هاگانا»‌ی آن‌ها خانواده‌های فلسطینی را قتل عام می‌کرد و خانه‌های آن‌ها را تصاحب می‌کرد و آن‌ها را آواره می‌کرد؛ این بخشی از جنایت آن‌ها بود.

وی ادامه داد: هم‌زمان ملت‌های مسلمان را خاموش می‌کردند. آن‌ها را در جهل عمیق فرو می‌بردند. یک اغمای سیاسی بر جهان اسلام حاکم بود؛ نابینایی سیاسی و ناشنوایی سیاسی. پدیده‌ای که امروز هم دنبال آن هستند تا جوانان در سرزمین‌های اسلامی، به نابینایی سیاسی گرفتار شوند و قدرت تشخیص حقیقت از مجاز و حق از باطل را نداشته باشند. هنوز به دنبال آن رؤیاها، آن افسانه‌ها و آن داستان‌های نفرت‌انگیز هستند.  

سلامی افزود:، ولی خوشبختانه وقتی بیرق ولایت برافراشته می‌شود و «عَلاماتٍ وَ بِالنَّجْمِ هُمْ یَهْتَدُونَ» (نحل-۱۶)، در سپهر هدایت امت تجلی می‌کند، راهی برای فریب امت توسط مستکبران، باقی نمی‌ماند. این‌ها جنگ‌های متعددی را به راه انداختند. از جنگ در ۱۹۴۸ تا جنگ در ۱۹۵۶ در کانال سوئز ۱۹۶۷، در فلسطین اشغالی ۱۹۷۳ و بعد از آن، در طول حیات مبارک انقلاب اسلامی. این دشمن هرچه جنگ بود، به سرزمین مسلمانان کشاند.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: از ۴۵ سال پیش به این سمت، استکبار در یک صف‌آرایی فشرده، سرزمین مسلمانان را میدان جنگ کرد و می‌خواست قدرتی به نام اسلام شکل نگیرد. این اولین بار است که اسلام، تشکیل حاکمیت داده و صاحب قدرت و شعاع تأثیر است. در مناسبات، معادلات، روند‌ها و تحولات جهان، اثربخش است.

وی با بیان اینکه مسلمانان، متوجه یک حقیقت شده‌اند و آن اینکه سعادتشان از راه جهاد می‌گذرد، تأکیدکرد: همه متوجه این واقعیت شده‌اند و نمی‌توان با ارائه صرف منطق، دشمن را وادار به عقب‌نشینی کرد.  

سردار سلامی با تأکید بر اینکه حاکمیت اسلام، قدرت می‌طلبد، تصریح کرد: دشمن، منطق قدرت را می‌فهمد و به قدرت احترام می‌گذارد. برای همین، انوار حیات‌بخش آگاهی و ایمان، دو بال پرواز مسلمانان هستند. اماممان در حرم مطهر حضرت امام (ره) فرمودند ایمان و امید رکن اصلی قوت مسلمانان است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه رهبر عزیز ما دیروز در گفتگو با جمعی از دانش‌آموزان این سرزمین از یک تاریخ غم‌انگیز پرده برداشتند و واقعیت‌های دردناک سلطه استعماری آمریکا و انگلیس بر سرزمین عزیزمان ایران را پیش از انقلاب اسلامی برای نوجوانان تبیین فرمودند، ادامه داد: امروز دشمنان اسلام و ایران تلاش گسترده‌ای برای تسخیر قلب‌ها و ذهن‌های جوانان ما انجام می‌دهند و ما امروز با تلاش رسانه‌ای سنگین برای ایجاد اتصال ذهن جوانان با تاریخ پر از مکر دوران سیاه سلطه آمریکا مواجه هستیم.

وی اظهار کرد: آمریکا و انگلیس و صهیونیسم سه ضلع یک واقعیت تلخ و بخش‌های جدایی‌ناپذیری از یک توطئه و خباثت آشکار هستند. این‌ها تنها در سه جغرافیای جدا و منفصل و با سیاست‌های متصل به یکدیگر عمل می‌کنند.

سلامی تصریح کرد: از صدسال پیش به این‌طرف تا لحظه طلوع خورشید انقلاب، ملت و کشور ایران تحت تاثیر تمایلات استعماری و حضور مستقیم و مداخلات آشکار و سلب قدرت ملت از تعیین حاکمیت بوده است.
از زمانی که نفت کشف شد و موقعیت جغرافیایی جهان اسلام در جغرافیای سیاسی جهان با یک جهش فوق‌العاده روبرو شد، آمریکا و انگلیس سرزمین‌های اسلامی را تحت سیطره مستقیم خود قرار دادند و به غارت هویت مادی و معنوی ملت‌ها پرداختند.

فرمانده کل سپاه گفت: ایران را ایالت منفصلی از ایالات آمریکا کرده بودند و در نبرد اعراب و اسراییل اجازه نداند ایران رژیم صهیونیستی را تحریم کند و شاه ایران کمبود نفت اسراییل را جبران کرد. همه چیز دست آنان بود و پادشاه ایران جز یک مهره ساده در شطرنج سیاسی آمریکا نبود. در میانه این سیاهی نیکسون، رئیس‌جمهور وقت آمریکا ایران و عربستان را به عنوان دو ستون از سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا قرار داد تا حافظ منافع منطقه‌ای و جهانی آمریکا باشند.

وی ادامه داد: هنوز هستند کسانی که می‌خواهند آن دوران سیاه نکبت‌بار را تخصصی از یک تمدن در ذهن جوانان این سرزمین جا بیندازند و هنوز سرسپردگان دشمن وجود دارند. تاریخ واضح و همه چیز روشن است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اکنون مشعل‌های جهاد برافروخته است، یادآور شد: البته جهاد سختی دارد و رسیدن به قله‌ها سخت است. اتفاقاتی که افتاده است به اندازه ده‌ها سال جهاد تبیین ما در شناخت دشمن موثر بوده است. ما هرگز نمی‌توانستیم اینگونه که آمریکا خود را در صحنه غزه معرفی کرد، آن را به جهان معرفی کنیم.

وی عنوان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری جهان علیه آمریکا متحد است و بیش از هر زمان دیگری ماهیت خونبار سیاست‌های آمریکا در عالم خودنمایی می‌کند. اولین لازمه جهاد حب و بغض است و این رکن را آمریکا و هم‌پیمانانش در دل مسلمانان کاشتند. دشمنان در غزه هرگز پیروز نمی‌شوند.

سلامی افزود: امروز غزه ظرفیت ده‌ها سال انتقام را در قلب مسلمانان ایجاد کرد. بزرگترین ابهام آمریکا این است که نمی‌تواند در غزه پیروزی تعریف کند. محاصره و قتل عام یک ملت جنایت است، پیروزی نیست. آیا قتل عام مردم غزه می‌تواند فروپاشی زودرس اسراییل را به تعویق بیندازد؟ امروز تاریخ اسلام در یکی از حساس‌ترین مراحل خود قرار دارد و این یکی از زیباترین تجلیات غلبه خون بر شمشیر است.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: انسجام بین بسیج و مسجد مستحکم‌ترین دژ ما دل مقابل دشمن است و خانه و مدرسه و مسجد سه ضلع محوری قدرت ما است.

انتهای پیام

The post سعادت مسلمانان از راه جهاد می‌گذرد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment