فصل جدید «با هم یاد بگیریم» به زودی منتشر می‌شود

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای رسانه، مهدی شکیبایی، رئیس فرهنگسرای رسانه از تولید فصل جدیدی از مجموعه تولیدات رسانه‌ای آموزشی «با هم یاد بگیریم» به همت فرهنگسرای رسانه با مشارکت خبرگزاری ایکنا خبر داد. 

شکیبایی درباره این تولیدات گفت: نزدیک به دو سال است که فرهنگسرای رسانه برند محصولات رسانه‌ای «با هم یاد بگیریم» را ویژه تولید رسانه‌ای به خود اختصاص داده و به آموزش بنیادین مهم‌ترین موضوعات در حوزه سواد رسانه‌ای روی آورده است. 

وی با اشاره به اهمیت آموزش رسانه‌ای به نوجوانان گفت: مخاطب اصلی محصولات «با هم یاد بگیریم» نوجوان‌ هستند و هدف ما آموزش بنیادین موضوعات مهم رسانه‌ای و سواد رسانه‌ای به این رده سنی است. از آنجا که این نسل بسیار بیشتر از نسل‌های دیگر در معرض تولیدات رسانه‌ای بوده و مشتری آن است اهمیت آموزش صحیح و دقیق به آن‌ها احساس می‌شد. از سویی دیگر باید توجه داشت که رسانه‌های خارجی معاند سرمایه‌گذاری گسترده‌ای بر این رده سنی دارد که باید با آن‌ها مقابله کرد. 

رئیس فرهنگسرای رسانه درباره سابقه این تولیدات ویدیویی گفت: پیش از این چهار سری از محصولات «با هم یاد بگیریم» با همکاری رسانه‌های مطرح کشور تولید و منتشر شده است. در این محصولات سعی کردیم مهم‌ترین موضوعات در حوزه علم رسانه را به زبانی ساده و گویا آماده کرده و در اختیار مخاطبان قرار دهیم. رسانه‌های معتبر کشور نیز با استفاده از ضریب نفوذ بالای خود در نشر اطلاعات و محتوا ما را در بهتر دیده شدن این محصولات یاری کردند. 

شکیبایی درباره جزئیات جدیدترین فصل از مجموعه «با هم یاد بگیریم» توضیح داد و گفت: این محصولات جدید سه قسمتی است و به موضوع مهم مقابله با اخبار جعلی (فیک‌نیوزها) می‌پردازد. همانطور که می‌دانید ظهور شبکه‌های اجتماعی فضا را برای ظهور اخبار جعلی به شدت گسترش داد و بارها می‌بینیم که یک خبر جعلی در فضای غیر رسمی منتشر شده و بسیاری از امور را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این سه قسمت قصد داریم با نگاهی متفاوت به فیک‌نیوزها روش‌های شناخت آن‌ها و مقابله با این پدیده را بررسی کنیم. 

وی با اشاره به انتشار این مجموعه از خبرگزاری ایکنا گفت: این مجموعه هم‌اکنون آماده شده و به زودی از طریق شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی فرهنگسرای رسانه در پلتفرم‌های مختلف منتشر می‌شود. همچنین، خبرگزاری ایکنا ما را در بازنشر بهتر این محصولات یاری خواهد کرد. این تولیدات دومین همکاری فرهنگسرای رسانه با خبرگزاری ایکنا در قالب تولید محصولات با هم یاد بگیریم است و فصل قبلی این تولیدات نیز با همکاری این خبرگزاری به سمع و نظر مخاطبان رسیده بود. 

شکیبایی در پایان گفت: تولید این محصولات در فرهنگسرای رسانه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

The post فصل جدید «با هم یاد بگیریم» به زودی منتشر می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *