راه‌اندازی کمیته ساماندهی مجامع الذاکرین‌ و مراکز آموزش مداحی

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان هیئت و تشکل‌های دینی، کمیته ساماندهی مجامع الذاکرین‌ و مراکز آموزش مداحی کشور براساس مصوبه شورای عالی ستایشگری در خردادماه ۱۴۰۲ به همت سازمان هیأت و تشکل‌های دینی راه‌اندازی شد.

شورای عالی ستایشگری مصوب کرده بود که به افراد باسابقه عرصه آموزش مداحی و مجمع‌الذکرین‌ها مجوز رسمی داده شود و افراد جدید و تازه‌کار هم فعالیتشان مورد بررسی قرار گیرد و با رفع نقایص مجوز لازم را دریافت کنند.

بر این اساس کمیته ساماندهی مجامع الذاکرین‌ و مراکز آموزش مداحی کشور راه‌اندازی شد که بناست اعضای آن؛ احمد واعظی، مرتضی طاهری، مصطفی خورسندی، مهدی سلحشور، حجت‌الاسلام واضحی، محمد فراهانی و حاج رحیم آبفروش باشد. دبیرخانه این کمیته در سازمان هیئت و تشکل‌های دینی خواهد بود.

همچنین، بناست در هر استان نیز کمیته‌ای متناظر در ادارات کل تبلیغات اسلامی برگزار شود. راه‌اندازی کمیته‌های استانی به تصویب شورای مرکزی رقم خواهد خورد.

این کمیته زیر نظر شورای عالی ستایشگری فعالیت خواهد کرد و به زودی در جلسات خود، آیین‌نامه‌های اخذ مجوز مرکز آموزش مداحی را مشخص و به تصویب خواهد رساند تا به اطلاع عموم جامعه ستایشگری برسد.

اولین اقدام این کمیته، ساماندهی عمومی مراکز موجود خواهد بود. درحال حاضر براساس بررسی‌های صورت گرفته ۳۳۳ مرکز آموزش مداحی در سراسر کشور فعال است که این کمیته بناست آن‌ها را در گام نخست ساماندهی کند.

انتهای پیام

The post راه‌اندازی کمیته ساماندهی مجامع الذاکرین‌ و مراکز آموزش مداحی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment