گروه‌های پرخطر واکسن آنفلوآنزا و کرونا تزریق کنند

گروه‌های پرخطر واکسن آنفلوآنزا و کرونا تزریق کنندبه گزارش ایکنا به نقل از وبدا، شهنام عرشی، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در این فصل و همچنین فصل پاییز نیاز است افرادی که علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا دارند، حتما از ماسک استفاده کرده و در روزهایی که علائم تب دارند، یک تا سه روز در منزل بمانند و استراحت کنند.

وی با بیان اینکه معمولا در آبان ماه هر سال، شاهد اوج پیک آنفلوآنزا در کشور هستیم، خاطرنشان کرد: افرادی که سن بیشتر از 60 سال هستند و بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی، دیابت شدید، بیماری‌های ریوی یا بیماری‌هایی دارند که سیستم ایمنی را ضعیف می‌کند، حتما باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

به گفته رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت بر اساس آخرین دستورالعمل کمیته ملی واکسیناسیون کووید19، افراد بالاتر از 60 سال سن، در صورتی که در یک‌سال گذشته واکسن کرونا تزریق نکرده‌اند، یک نوبت یادآور واکسن کرونا تزریق کنند.

وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی گفت: در شهریورماه و اوایل پاییز، ممکن است شاهد شیوع بیماری‌ها و اسهال‌های روده‌ای باشیم بنابراین شستشوی دست قبل از مصرف غذا، پرهیز از مصرف غذای خام و سالاد در بیرون از منزل را توصیه می‌کنیم.

عرشی افزود: اگر افرادی هستند که اسهال شدید دارند و مدت آن بیشتر از یک تا دو روز شده، توصیه بر این است که در اولین فرصت به پزشک معالج، مراجعه و درمان‌های لازم را دریافت کند.

وی گفت: افرادی که از سفرهای با تجمع بالا باز می‌گردند، در صورت وجود علائم سرماخوردگی به مدت دو تا سه روز در منزل بمانند و اگر به هر دلیلی مجبور به ترک منزل و دارای علائمی مانند عطسه، سرفه و آبریزش بینی هستند، حتما از ماسک استفاده کنند.

انتهای پیام

The post گروه‌های پرخطر واکسن آنفلوآنزا و کرونا تزریق کنند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *