تعیین تکلیف عمره با برگزاری شورای عالی حج

ارسالی/ پیگیری برگزاری هرچه سریع‌تر شورای عالی حج و تعیین تکلیف عمرهبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد.

در این نشست سید عباس حسینی، رئیس و غلامرضا رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت تأکید کردند که سازمان حج و زیارت برای برگزاری سفر عمره مفرده کارشناسی‌های لازم را انجام داده و آمادگی دارد.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت افزود که در تماس با طرف‌های ذی ربط در وزارت حج و عمره عربستان تأکید شده است که همچنان در انتظار دریافت پاسخ درخصوص درخواست‌های مطرح شده از طرف سازمان حج به عنوان متولی سفرهای زیارتی در کشور است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب نیز با توجه به توقف هشت ساله عمره به رئیس سازمان حج و زیارت توصیه کرد که در راه‌اندازی سفر عمره برنامه‌ها و ساختارها با نگاه جدید بازنگری و برای تصویب به جلسه شورای برنامه‌ریزی ارائه شود.

وی لزوم پیگیری برای برگزاری هرچه سریع‌تر شورای عالی حج را یادآور شد و بیان کرد که آخرین تصمیم گیری‌ها درخصوص مسائل سفر عمره در نشست این شورا گرفته می‌شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: واحدهای اجرایی و فرهنگی مرتبط با سفر عمره با ابزارهایی که در اختیار دارند همه برنامه و کارها را از قبل آماده کنند.

وی همچنین با اشاره به بررسی‌های انجام شده در خصوص قیمت سفر عمره از رئیس سازمان حج و زیارت خواست جلسه کارشناسی برای مشخص کردن هزینه‌های ارزی و ریالی این سفر را با درنظرگرفتن حقوق زائران هرچه سریع‌تر برگزار کند.

رئیس سازمان حج و زیارت نیز به مذاکرات خود با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص و مکاتبه انجام شده با دولت برای تأمین منابع لازم اشاره و تصریح کرد: مواردی که قرار است در شورای عالی حج برای بررسی و تصمیم‌گیری ارائه شود، در جلسات کارشناسی تدوین و به تصویب اعضا رسیده است.

در ادامه این جلسه عباس دمیرچی، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت بر اسکان، تغذیه و تدارکات زائران عتبات عالیات درباره آخرین آمار ثبت نام شدگان قطعی در سامانه سماح در اربعین 1402 گزارش داد و گفت: در استان‌های تهران، اصفهان و خراسان رضوی به ترتیب بیشترین تعداد زائران ثبت نام کردند.

وی تعداد جان باختگان زائران اربعین را بیش از 100 نفر عنوان کرد و افزود 83 نفر از این افراد بیمه بودند.

انتهای پیام

The post تعیین تکلیف عمره با برگزاری شورای عالی حج Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *