برگزاری سمینار سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی

برگزاری سمینار سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی؛ دستور کار جمعی جهانبه گزارش ایکنا، به مناسبت دوازدهمین هفته‌ جهانی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی «کرسی یونسکو در فضای مجازی و فرهنگ: دوفضایی شدن جهان» با همکاری «دانشکده‌ مطالعات جهان دانشگاه تهران» ششمین «سمینار سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی» را با محور اصلی «دستور کار جمعی جهانی» برگزار می‌کند.  

این سمینار چهارشنبه سوم آبان‌ماه سال جاری همزمان با روز جهانی توسعه اطلاعات به صورت آنلاین و حضوری در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار می‌شود و شرکت در این سمینار رایگان و برای عموم آزاد است.

هدف از برگزاری سمینار سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی بررسی مفهوم سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در خدمت منافع مردم و اشاره به چگونگی نقش آن در بهبود سطح اطلاعات، مشارکت و توانمندسازی همگان است.

در این سمینار تلاش بر این است گامی در راستای دستیابی به نظام اطلاعاتی آزاد و کثرت‌گرا، ترویج توسعه پایدار، مشمولیت، برابری، گفت‌وگوی بین فرهنگی و پاسداری از دموکراسی برداشته شود. با توجه به اهمیت روزافزون سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، سیاسی و امنیتی کشور این سمینار پلتفرمی جهت شناسایی و ایجاد فضای گفت‌وگو و تبادل تجارب بین استادان و پژوهشگران سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی ایجاد می‌کند.

علاقه‌مندان تا 31 شهریور ماه فرصت دارند چکیده مقالات خود را به این سمینار ارسال کنند.

برای ثبت‌نام، ارسال چکیده مقاله و دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این سمینار به نشانی زیر مراجعه شود.

https://mil.ut.ac.ir/ برگزاری سمینار سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی؛ دستور کار جمعی جهان

انتهای پیام

The post برگزاری سمینار سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment