کودکان و سالمندان از فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند

کودکان و سالمندان از فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنندبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، حامد یزدی‌مهر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ظهر امروز شنبه 18 شهریورماه در حاشیه برگزاری کارگروه شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار استان تهران که با حضور مدیرکل هواشناسی استان و سایر اعضای کارگروه در اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران برگزار شد، گفت: این جلسه با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی در استان تشکیل شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران اعلام کرد: طی این جلسه مقرر شد که تمامی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران تا روز دوشنبه ۲۰ شهریور ماه در آماده باش کامل قرار گیرند.

یزدی‌مهر با بیان اینکه در زمان صدور هشدار نارنجی ضروری است که افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی نظیر آسم، سالمندان و کودکان از هر گونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند، افزود: از شهروندان نیز می‌خواهیم دیگر فعالیت‌های طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

وی در ادامه عنوان کرد: توصیه می‌شود برای پیشگیری از ورود گردو غبار به داخل ساختمان، در و پنجره‌ها و منافذ را ببندیم و از باز و بسته کردن غیر ضرور آنها پرهیز شود، همچنین در شرایط بروز گرد و غبار به علت بخارات حاصل از پاک کننده‌های شیمیایی و گندزدا‌ها حتی الامکان از این مواد کمتر استفاده شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران بیان کرد: توصیه اکید مدیریت بحران در تمام اوقات بروز پدیده گرد و غبار این است که افراد از فعالیت‌های شدید بدنی مانند ورزش‌های سبک و سنگین و قدم زدن در فضای باز خودداری کنند و مصرف شیر و ماست کم چرب و میوه و سبزیجات تازه برای دفع سموم از بدن را در دستور کار قراردهند.

انتهای پیام

The post کودکان و سالمندان از فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment